Badania prenatalne w 12. trymestrze ciąży

Witam serdecznie. Zostałam skierowana na badania prenatalne w 12tc. Od początku ciąży miałam plamienia 'brudną krwią' i lekarz prowadzący stwierdził krwiaka. Na badaniu okazało się, że po krwiaku nie ma śladu, jednak mam mięśniaka. Opisano go w ten sposób : Mięśniaki Wielkość 28mm x 29mm Położenie śródścienne Umiejscowienie dno w okolicy dna Proszę o informację czy jest to dużym zagrożeniem dla rosnącego dziecka, czy możliwy będzie poród siłami natury? Z góry dziękuję za odpowiedź Basia

Mięśniak tej wielkości nie powinien stanowić najmniejszej przeszkody podczas porodu. Podobnie dla płodu będzie on obojętny. Czasem w do jamy macicy wrastają bardzo duże mięsniaki, a nawet wtedy prawi nigdy nic ie nie dzieje. Wielkość i lokalizacja Pani mięśniaka jest bezpieczna.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Szymanowski

Do oceny przed porodem,może zniknie, Nie ma powodu do cc.