Badania stwierdzające boreliozę po kleszczu u dziecka

Dzień dobry, mam pytanie: Moja 5 letnia córka miała kleszcza pod kolanem. Kleszcz został wyciągnięty prawidłowo w gabinecie zabiegowym. Niestety prawdopodobnie siedział w skórze jakies 3 dni. Córka przyniosła go z lasu, mieszkamy w woj. dolnośląskim. Wysłałam kleszcza do badania, czekam jeszcze na wyniki. Od ukąszenia kleszcza minęły prawie 2 tygodnie. Po kleszczu praktycznie nie ma śladu. Córa nie ma tez żadnych niepokojących objawów. Co mogę zrobić by uchronić córkę od choroby? Dziękuję:)

Proszę poczekać na badanie kleszcza. Proszę także pamiętać , że nawet jak kleszcz był zakażony krętkami borelii to nie musiało dojść do zakażenia córki. Proszę poczekać jeszcze 2 tygodnie i wtedy zrobić badania w kierunku boreliozy u córki . Wskazana konsultacja lekarza chorób zakaźnych