Badania tarczycy i interpretacja

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badań tarczycy: TSH 3 gen: 2,490 µIU/ml, FT 3 : 4, 7 pmol/l, FT 4: 15, 93 pmol/l, ciała anty TPO 169, 39 IU/ ml, ciała anty -TG: 5, 87 IU/ ml. Dziękuję
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Wyniki badania TSH i wolnych hormonów tarczycy są w normie. Jeśli chodzi o przeciwciała anty-TG i anty-TPO to nieprawidłowym wynikiem jest samo wykrycie obecności przeciwciał w badanej krwi. Świadczy to o pewnej tendencji do powstania chorób autoimmunologicznych tarczycy w przyszłości.