Badania TSH w 15. tygodniu ciąży

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, strasznie się denerwuję. Jestem w 15 tygodniu ciąży. Lekarz zlecił mi badanie TSH, odebrałam wyniki i TSH wyszło 5,200 czyli powyżej normy. Czy to bardzo niebezpieczne dla dziecka? Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Strasznie się martwię.

Witam,

Jeśli bierze Pani L-tyroksynę, to należy zwiększyć jej dawkę. Jeśli nie bierze Pani leku, to należy rozpocząć leczenie. Proszę nie czekać , tylko udać się ewentualnie na prywatną wizytę, tak , aby móc lek brać już od jutra.Zalecane TSH w ciąży wg PTE 2014 to < 2,5 , niezależnie od trymestru

Pozdrawiam

Marek Derkacz