Badania w kierunku chorób immunologicznych bez konieczności hospitalizacji

Witam serdecznie, chciałam zapytać czy można wykonać jakąś podstawową diagnostykę w kierunku chorób immunologicznych/autoimmunologicznych w laboratoriach, bez konieczności diagnostyki szpitalnej? Chodzi mi o to czy można zupełnie wykluczyć lub potwierdzić możliwość takiej choroby zanim przystąpi się do całej masy badań wymagających pobytu pacjenta w szpitalu na oddziale?

To zależy od choroby - w przypadku bielactwa chorobę widać na skórze, diagnostykę chorób tarczycy można zrobić bez konieczności hospitalizacji, choroby reumatologiczne najczęściej wymagają hospitalizacji. Nie podała Pani żadnej wskazówki! Najlepiej zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego.