Badania, zabiegi i aktywność fizyczna przy zwyrodnieniu stawów biodrowo-krzyżowych

Witam prosze mi poradzic czy przy zwyrodnieniu stawow biodrowo krzyzowych a teraz dodatkowo wyciera mi sie plyn maziowy i chrzastka stawowa boli mnie lewa noga od stawu biodrowego promieniujac w kolano i po siedzeniu wstajac bol w pachwinie leki i masarze oraz nagrzewanie niewiele pomoglo czy moge chodzic Nording Walking i jak dlugo oraz czy wskazane jest sanatorium bo mam termin od maja i jakie mozna brac zabiegi jakie ewent.zrobic badania w tym kierunku .Pozdrawiam Anna

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Senatorium oczywiście tak. Co do chodzenia z kijami Nordic walking trudno powiedzieć. Samo chodzenie nie jest przeciwwskazań, niemniej jednak obciąża to stawy.