Badanie BHCG a ciąża pozamaciczna

Wczoraj lekarz podejrzewał ciaze pozamaciczna zrobiłam b-hcg i wyszło 7,2. Na usg było widac coś za macica i płyn a w macicy tez coś było. Byłam w szpitalu i powiedzieli ze mam czekać do miesiaczki ze sie macica oczyści . Co mam robic dalej . Jak długo sie oczyszcza macica i czy przy oczyszczaniu widac coś za macica i płyn czy mam sie obawiać czegoś

Witam. W przypadku ciąży pozamacicznej macica rzeczywiście w większości przypadków oczyszcza się samoistnie. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami prowadzącego ginekologa.