Badanie cholesterolu całkowitego

Witam, mam 23lata, jestem kobieta, Cholesterol calkowity 111, HDL=76, LDL=28 , TROJGLICERYDY=32, FT4_6 1,09 , TSH 2,37 czy podane przeze mnie wartosci mogą powodować jakies schorzenie? dodam ,ze w ostatnim czasie przytylam spozywajac posilki tak jak wczessniej?

To niewiele informacji dotyczących Pani zdrowia.Trudno powiedzieć, ale przyjrzałabym się bliżej tarczycy ( USG, przeciwciała), bo TSH jest nieco powyżej normy (0,2-2,0). Jest to norma międzynarodowa, jeszcze w Polce nie wdrożona. Natomiast nie umiem się odnieść do fT4, tutaj są różne metody, a nie podała Pani zakresu normy. Zapalenie autoimmunologiczne gruczołu tarczowego? Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego, ewentualnie endokrynolog.