Badanie ciśnienia w 35 tygodniu ciąży

witam jestem w 35 tyg ciazy i moje cisnienie wynosiło 140/80 z tym ze z kazda wizyta bardzo sie stresuje a gdy juz wyjde z gabinetu czuje ze wszystko wraca do normy.jak sobie z tym poradzic i czy cisnienie jest w normi?czy z biegiem czasu ciazy cisnienie bedzie wieksze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość ciśnienia ma wartość graniczną. Być może jest to jednak związane ze stresem, który towarzyszy Pani podczas każdej wizyty. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani ciążę.