Badanie czynności płodu serca a wcześniejszy zabieg łyżeczkowania jamy macicy

Witam moje pytanie jest następujące: w 6tc wg om byłam na 1usg. wykazało ono jedynie pęcherzyk ciążowy.Lekarz kazał mi przyjść za dwa tygodnie. Usg wykazało zarodek poniżej 6tc (tak powiedział lekarz) ale nie dostrzegł akcji serca. Kazała mi przyjść za 10 dni. Proszę o odpowiedź czy to niepokojąca sytuacja? Dodam iż w sierpniu miałam zabieg łyżeczkowania a moje miesiączki po zabiegu były dość skąpe i co 30 dni. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, konieczne jest wykonanie zaleconego badania kontrolnego, ponieważ tylko uwidocznienie akcji serca jest pewnym dowodem ciąży. Jeżeli w 8 t.c. pęcherzyk ciążowy jest znacznie mniejszy, bez możliwej do uwidocznienia akcji serca, to istnieje ryzyko poronienia, lub nie była Pani w ciąży a zaobserwowana zmiana jest np. zaśniadem groniastym, mogącym również powodować dodatni wynik testów ciążowych.