Badanie EEG głowy i porada co do wyniku

badanie eeg glowy w odprowadzeniach tylnych dominuje czynnosc alfa 12 hz pojedyncze fale theta 4-4 hz rozsiane RZ nieobecna . Hw i Fs - zmian napadowa fal 5 hz w odprowadzeniach centralno skroniowych po Fs prosze o porade co do wyniku
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik badanie EEG częściowo nie jest prawidłowy. Proszę skonsultować się z neurologiem by podjać odpowiednie kroki. Proszę jednak pamiętać iż po samym badaniu EEG nie można rozpoznawać jakiejkolwiek choroby. Badanie stosuje się jako uzupełnienie procesu diagnostycznego opartego o występowanie objawów klinicznych.

Proszę przedyskutować wynik badania z Lekarzem kierującym na EEG ! Opisane zmiany wskazują na niewielkie zmiany patologiczne po fotostymulacji. i hyperwentylacji, zapis podstawowy wg opisu w granicach normy
Niewielkie zmiany patologiczne są często rejestrowane także u osób zdrowych
Należy zawsze interpretować wynik EEG w aspekcie stanu ogólnego pacjenta, zgłaszanych skarg i przyjmowanych leków. Sam opis EEG niewiele mówi...