Badanie histopatologiczne po poronieniu

Dzień dobry.
2 tyg temu poroniłam, byłam w 7 tyg ciąży. Proszę o zinterpretowanie mojego badania : residua post abirtum. 1. materiał jak skrzepy krwiste 2. w masach krwisto-ropnych fragmenty doczesnej. 3. kosmków nie znaleziono. Proszę o wytłumaczenie mi tych 3 punktów.

Dziękuję.

Witam!

Badanie histopatologiczne dotyczyło pozostałości po poronieniu uzyskanych podczas zabiegu łyżeczkowania macicy. Ujawnia, że prawdopodobną przyczyną poronienia było zakażenie wewnątrzmaciczne, raczej bakteryjne (krwisto-ropne fragmenty doczesnej; doczesna to błona śluzowa macicy powstająca podczas ciąży). Fakt, że nie odnaleziono kosmków (część zarodka, łącząca go z macicą przed wytworzeniem łożyska) świadczy o tym, że z macicy zostało wydalone całe jajo płodowe. To ważna informacja, ponieważ pozostawienie fragmentów tkanek płodowych w macicy stwarza ryzyko groźnego zakażenia.