Badanie histopatologiczne z podudzia

Witam serdecznie, czy można prosić o przetłumaczenie rozpoznania, wycinek pobrany z podudzia. In oligobioptate - hyper-para-keratosis at proliferatio acanthotica epidermis, Oedema, hyperaemia et infiltratio lymphocytica perivascularis cutis propriae.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: W oligobioptacie - nadmierne, niepełne rogowacenie oraz proliferacja warstwy kolczystej naskórka, obrzęk, przekrwienie i okołonaczyniowy limfocytarny naciek skóry właściwej.