Badanie hormonów tarczycy po operacjach tarczycy i jodowaniu

Jestem po dwóch operacjach usunięcia tarczycy, po jodowaniu.Przed jodowaniem tsh wynosilo 147,po 90 przy dawce euthyroxu150,po dawce spadlo do 50,a teraz mam dawkę 200 i po dwóch tygodniach miałam 77 a po miesiącu brania dawki 200 mam 131 dlaczego czy cos sie dzieje

Badanie stężenia TSH po zmianie dawki Euthyroxu należy wykonywać po minimum 6-8 tygodniach od tej zmiany . Niemożność wyrównania czynności tarczycy po jej operacyjnym usunięciu lub po radiowozie może wynikać z zaburzeń w funkcjonowaniu enzymów dejodynaz i wówczas konieczne jest dodanie do Euthyroxu Novothyralu, który zawiera 2 hormony tarczycy-tyroksynę( Euthyroxu) i trójjodotyroninę .