Badanie kortyzolu po dexametazonie

Witam. w badaniu kortyzolu po dexametazonie , wynik wyszedł mi 15.40 ug/dl <1.8 . Po konsultacji endokrynologicznej zlecono mi badania ACTH , kortyzolu i DHEA-SO4 . Wyniki badań są następujące: ACTH - 13,20 pg/ml [5-46] Kortyzol -17,6 ug/dl rano 5,0-22 2,5-12 DHEA-SO4 -97 ug/dl [80,2-339] Czekam na następną konsultację u endokrynologa. Bardzo prosze o interpretacje badań.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wyniki wskazują na chorobę Cushinga. Kolejne badania zlecone miały wyjaśnić skąd u Pani podwyższony poziom kortyzolu. Aby to wyjaśnić potrzebne są kolejne badania.

Pozdrawiam.