Badanie krwi a wyznaczenie alloprzeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek czerwonych

Dzień Dobry. Piszę z zapytaniem gdyż trochę się zaniepokoiłam. Gdy ostatnio robiono mi badania na wyznaczenie grupy krwi dodatkowo była taka informacja (: alloprzeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek czerwonych - nie wykryto). Przeczytałam że takie badania robi się w ciazy. Ja w niej nie jestem, dlatego chcialam zapytać w jakim celu było zrobione?Bardzo proszę o pytanie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku badania grupy krwi rutynowo oznacza się alloprzeciwciała odpornościowe. Niestety na podstawie opisu nie można wywnioskować z jakiego powodu zlecono oznaczenie grupy krwi.