Badanie krwi beta hcg - czy mogę być w ciąży?

Mam 46 lat, od ok 2-3 lat nie miesiączkuję. Parę razy była wywoływana miesiączka lekami, ale źle się po nich czułam. Ostatnio brałam przez 2 miesiące Yasminelle, po którym miałam skąpe krewienie. Ostatnie krwawienie było 10.02. 2011r. po czym tabletek już nie brałam. 1.03.2011 r miałam stosunek, nagle przyszło mi do głowy, że mogę być w ciąży. Zrobiłam pięć testów "domowych" każdy z innej firmy i wszystkie wyszły ujemnie. Zrobiłam też badanie beta cHG 18.04.2011 i wyszło 0,642 mIU/ml. Zrobiłam też CA-125 wyszło 9,10 U/ml. Czy możliwa jest ciąża w moim przypadku? Proszę o pilną odpowiedź Bardzo się boję.

Lek. Marta Hat

Witam!

Testy ciążowe wykonane w terminie spodziewanej miesiączki mają bardzo dużą czułość (rzędu 99%). Wykonane u Pani pięciokrotnie praktycznie w 100% wykluczają ciążę. Dodatkowo wynik badania beta HCG wykonany 18.04, czyli w terminie ok. 6-7 tygodnia ewentualnej ciąży jest poniżej normy. W tym okresie ciąży poziom beta HCG jest już znacznie podwyższony, ponieważ na początku ciąży jego wartości bardzo szybko się podwajają. W 6-7 tygodniu ciąży wynosi on co najmniej  150mIU/ml.

Proszę się nie obawiać. Test beta HCG z krwi daje 100% pewność co do wykluczenia ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!