Badanie krwi u 3-latki

Morfologia z rozdz. leukocytów: Bardzo proszę o interpretacje wyników córki 3-letniej. Według norm, które są podane obok, zaniepokoiły mnie lymph% i neut%. Kiedy córka miała robione badania, męczyły ją rozwolnienia, jest uczulona na gluten. Czy to mogło mieć wpływ na wynik? czy badania trzeba powtórzyć? Hematokryt 38,7%, krwinki czerwone 5.05 T/l, krwinki białe 13,1 g/dl, MCV 76,6 fl, MCH 25,9 PG, MCHC 33,9 G/L, RDW 14,2%, PLT 288 G/L, MPV 10,5 fl, PDW 12,6 fl, P-LCR 29,2%, LYMPH 2,7 G/l, LYMPH% 23,3%, NEUT 8,2 G/l, NEUT% 71%, BASO 0.04, BASO% 0,3%, EO 0,1, EO % 0,9, MONO 0,52, MONO% 4,5%.

ponad rok temu

Witam!

Zarówno odsetek, jak i liczba bezwzgledna neutrofilów są podwyższone. Może to mieć zwiazek ze wspomnianą biegunką, jednak warto udać się do lekarza, który bedzie miał możliwość zebrania wywiadu i zbadania dziecka.

Chociaż odsetek limfocytów rzeczywiście jest nieznacznie obniżony, to ich liczba bezwzgledna mieści się w normie, zatem nie ma powodu do niepokoju.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.