Badanie morfologiczne - analiza wyników

Proszę o interpretacja poniższych wyników morfologii żony. Przyznam, że się bardzo denerwuje i chciałbym wykluczyć bialaczkę oraz inny nowotwór. WBC 3,89k/ul, RBC 4,44 M/ul, HGB 14 g/dl, HCT 40%, MCV 90,1 fl, MCH 31,5 pg, MCHC 35 g/dl, RDW 12,3%, PLT 184 K/ul, MPV 11,6 fl, NEU 1,55 K/ul, LYM 1,93 k/ul, MONO 0,38 K/ul, EOS 0,01 k/ul, BASO 0,02 K/ul, NEU 39,8%, LYM 49,6%, MONO 9,8%, EOS 0,3%, BASO 0,5%. Rozdzial białych krwinek Paleczki 0% Neutrocyty 44% Eozynocyty 1% Bazocyty 0% Monocyty 8% Limfocyty 47% INR 1,22 PT 13,4 sek wskaźnik % 83%

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Przedstawione wyniki morfologii są w normie.

Jeżeli chodzi o chorobę nowotworową to zabrakło mi informacji z jakiego powodu była ona podejrzewana. Czy pojawiły się jakieś niepokojące objawy typu spadek odporności lub utrata wagi?

Warto pamiętać, iż morfologię krwi należy robić przynajmniej raz w roku.

Pozdrawiam!