Badanie MR - czy w tej sytuacji jest wiarygodne?

Moje pytanie dotyczy badania MR głowy. Na badanie zostałam skierowana z powodu incydentów niedokrwienia mózgu z zaburzeniami widzenia w jednym oku. Badanie miało być wykonane z kontrastem. Lekarz wykonujący badanie /spiesząc się do domu/ nawet nie zapytał z jakiego powodu mam robione to badanie. Na pytanie dlaczego nie zrobił badania z kontrastem, stwierdził, że uznał, iż jest to nie potrzebne. Oczekując na badanie kilka godzin, stwierdziłam, że w okresie kiedy tak czekałam według Pana doktora nikomu nie potrzeba było kontrastu mimo wskazań na skierowaniach. Czy takie badanie jest wiarygodne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Badanie MR z kontrastem jest wskazane zwłaszcza przy podejrzeniu zaburzeń krążenia mózgowego. Badanie bez konrastu nie uwidoczni nam wszystkich ewentualnych patologii naczyń. Jeżeli lekarz prowadzący skierował Panią na badanie z kontrastem, to powinno być ono wykonane.