Badanie MR kręgosłupa szyjnego 35-latka

Badanie MR kregosłupa szyjnego wykazuje na poziomie C2-C3 obecność dwubocznej wypukliny krążka międzykręgowego,która uciska na worek oponowy i zwęża oba zachyłki boczne kanału kręgowego. Osteofity na tylno-bocznych krawędziach trzonów przylegających do krążka wzmagają objawy uciskowe. Na poziomie C5-C6 obecność dyskretnej dwubocznej wypukliny krążka międzykręgowego,która nie wywołuje ucisku na struktury nerwowe. Poza tym prawidłowy sygnał trzonów kręgowych i krążków międzykregowych

Witam serdecznie. Obraz badania wskazuje na obecność zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Zmiany te z całą pewnością mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować otrzymany wynik z neurochirurgiem.