Badanie MR odcinka L/S u 49-latka

Witam! jestem mężczyzną, mam 49 lat przeprowadzono badanie MR odcinka l/s i chciałbym się dowiedzieć co wynik oznacza.1-lordoza lędzwiowa spłycona 2-krążek międzykręgowy na poziomie L2/L3 nieznacznie obniżony,odwodniony,z przepukliną przednią otoczoną osteofitozą krawędziową oraz z wypukliną tylną nieznacznie zwężającą zachyłki boczne,3-krążek m L5/S1 o zachowanej wysokości i sygnale z niewielką wypukliną tylną modelującą worek oponowy,4-krążki L1/L2 ,L3/L4 oraz L4/L5 z wypuklinami przednimi z towarzyszącą osteofitozą krawędziową,5stożek końcowy rdzenia kręgowego bez zmian,sięgający poziomu kręgu L1,6-zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach m.w odcinku L4-S1 znacznie zwężająceotwory m

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.