Badanie MR stawu barkowo-obojczykowego

Proszę o wytłumaczenie tego opisu..Badanie MR wykazuje w stawie barkowo-obojczykowym lewym umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze.Nieznaczne pogrubienie torebki stawowej tego barku Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego wykazuje ogniska niejednorodnego podwyższonego sygnału jako wyraz zmian przewlwkłej tendinopatii..Zmiany zwyrodnieniowe w zakresie guzka większego i mniejszego kości ramiennej w postaci licznych, drobnych torbielek podkorowych kości.Czy jest się czym martwić mam 46 lat.

Wszystko zależy od objawów - ale w tym opisie MR przedstawione są zmiany związane ze zużyciem i wiekiem nie ma opisanych żadnych ostrych uszkodzeń. Generalnie nie martwić się.