Badanie na obecność krwi w kale

Mam 61 lat.Po raz 1 zrobilem badanie na zawartosc krwi w kale.Moj wynik to A 63ng/ml a powinno byc <50.Czy jest powod do niepokoju?

Krew w kale pojawia się dość często i najcześciej jest to związane z podrażnieniem odbytu lub żylakami odbytu. Niestety jest to też jeden z zasadniczych objawów raka jelita grubego. Każdy wiec przypadek krwi w kale, a w szczególności po 60 roku życia, powinien być przebadany w kierunku raka. Najcześciej wykonuje się kolonoskopię.