Badanie na WZW typu B i wskazania do leczenia

Witam, mam dodatkowe badania. robiłem badania na WZW B. Wynik jest REAKTYWNY, wynosi 4829.0cdi. AFP= 1.60IU/ml ; antygen HBe ujemny ; HBV badanie ilościowe-wynik pozytywny wiremia 260IU/ml ; liczba stwierdzonych kopii wirusa 887/1ml materiału. Lekarz prowadzący stwierdził, że jest to za niski wynik do leczenia, OB=15, morfologia i inne badania wszystko w normie, USG wątroby w normie. Czy przy tych wynikach podlega to leczeniu? Pozdrawiam.

Witam. Nie w każdym przypadku infekcji wzw podejmuje się jakiekolwiek leczenie. Dzieje się tak, gdyż w większości przypadków organizm w jakimś stopniu może poradzić sobie z infekcją samodzielnie. Proszę pozostać pod stałą opieką specjalisty chorób zakaźnych.