Badanie obciążeniem glukozą w 36 tygodniu ciąży

Jestem w 36 tyg ciazy. Robiono mi ostatnio badanie na 50g glukozy i wyszedl troche za wysoki poziom cukru. W domu jednak mam glukometr i badam kilka razy w tyg cukier i zawsze byl w normie tj. do145mg/dl pol godz po posilku, potem po nastepnej godz spadal do 115mg/dl.. naczczo zas wynosil od 60 do 80mg/dl. jaka wiec moze byc tego przyczyna ze w tym badaniu nie wyszedl dobry??? czy na wynik moglo miec wplyw to iz godz przed wypiciem tego roztworu zjadlam miske platkow kukurydz. z mlekiem???

Domyślam się, że nie ma Pani dotychczas rozpoznanej cukrzycy ciężarnych. Nie wiem dlaczego w tak późnym okresie ciąży robiono Pani test przesiewowy. Za mało wiec danych aby odpowiedzieć na Pani pytanie