Badanie OTC

Witam, jeśli mam skierowanie od innego okulisty na to badanie i zgłoszę się do innej przychodni, w tym wypadku klinika okulistyczna w Katowicach, to muszę mieć jeszcze badanie? Okulista, który wystawiał to skierowanie już zrobił badania podstawowe.

KOBIETA ponad rok temu

Jeśli okulista skierował Panią na OTC, oznacza to, że prawdopodobnie podejrzewa u Pani zmiany na dnie oka, być może zobaczył je w trakcie badania w lampie szczelinowej lub wynika to z Pani objawów. Odpowiadając na Pani pytanie, oczywiście nie musi Pani robić badania OTC, jak i żadnego innego, jednak warto, ponieważ przy dość małej inwazyjności (badanie jest bardzo bezpieczne) może się Pani dowiedzieć, czy Pani oczy są zdrowe, a jeśli nie, to co jest przyczyną problemu.