Badanie palpacyjne wątroby przez skórę u nosicieli WZW typu B

Witam. Jestem nosicielka wzwb. W lipcu robiłam proby watrobowe oraz wszelkie inne badania typu czas protrombinowy , białko całkowite itd. Wyniki dobre. 2 miesiace temu robiłam hbv dna wynik <20. Jestem za granica w Polsce będę dopiero w grudniu więc powtórzę proby watrobowe i zrobię usg. Czy jest możliwość wyczuć pod palcami czy watroba jest powiększona ? Czy jest ona tuż pod zebrami? Czuje ostatnio dyskomfort w brzuchu czy musi sie to wiązać z wzwb przy moich wynikach i zdrowym trybie życia ?

Milena Lubowicz

Jest możliwość wyczucia brzegu wątroby jeżeli jest powiększona. Wystaje ona wtedy spod łuku żebrowego. Dyskomfort może być spowodowany chorobą wątroby ale i są inne możliwe przyczyny.
Pozdrawiam