Badanie pola widzenia - czy wyniki są prawidłowe?

Witam! Byłem dzisiaj na badaniu pola widzenia i proszę o interpretację wyników. W poniedziałek wyjeżdżam na 2 miesiące za granicę w celach służbowych i nie zdążę dostać się na wizytę do swojego optyka, a nie chciałbym się zamartwiać, czy wszystko jest w porządku. Lewe oko: http://imageshack.us/f/541/img7100h.jpg/ Prawe oko: http://imageshack.us/f/832/img7101q.jpg/ Na co dzień nie noszę okularów. Od miesiąca używam okularów do komputera. Wykryta wada to lekki astygmatyzm na prawym oku.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Badanie pola widzenia należy do jednych z najważniejszych w okulistyce. Wskazania do wykonania tego badania obejmują m.in: jaskrę, choroby siatkówki, choroby nerwu wzrokowego, bóle głowy.

Z nadesłanego badania można wnioskować, że wynik nie odbiega od normy przyjętej dla Pana wieku. Nie wiem natomiast, jaki był powód skierowania Pana na to badanie. Jeżeli występuje u Pana podwyższone ryzyko lub podejrzenie zachorowania na chorobę taką jak np. jaskra, konieczna jest stała kontrola okulistyczna i powtórzenie badania za jakiś czas (6-12 miesięcy).

Pozdrawiam serdecznie