Badanie posiewowe mukowiscydozy dla 7-miesięcznej córki

witam, jak czesto w badaniach przesiewowych mimo mukowiscydozy, nie wykrywa sie jej?corka 7 mies,miala sluzowate kupki z nitkami krwi, przeszlo po nutramigenie na ktorym jestesmy od miesiaca ,lecz przez ten czas przybrala tylko 150g, a wczesniej na piersi przybierala 1kg na miesiac.boje sie czy to nie mukowiscydoza.je 6x200ml,niewiele posilkow stalych.nie miala zapalen oskrzeli i pluc, lecz przewlekle charczenie w noso-gardle.czy to moze byc mukowiscydoza?problemy z kupka zaczely sie w 5 mies.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Testy przesiewowe nie wykluczają w stu procentach choroby. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeśli będzie taka konieczność to lekarz zleci odpowiednie badania.