Badanie poziomu cukru w 19. tygodniu ciąży

dzień dobry jestem w 19 tygodniu ciąży dostałam skierowanie na badanie cukru z obciążeniem 75 g glukozy pani pobrała mi krew z palca i miałam wynik 90 po pobraniu z krwi miałam 69 a po obciążeniu po dwóch godzinach był wynik 149 czy to oznacza że jest cukrzyca chciałam się dowiedzieć bo z pierwszym dzieckiem miałam cukrzyce i musiałam brać insuliny a do pana doktora idę dopiero 5 sierpnia

Wg aktualnych kryteriów rozpoznawania cukrzycy w ciąży wartości są prawidłowe. Test był wykonany jednak wczesniej niż zalecane "okno screeningowe" więc domyślam się, że były ku temu jekieś przesłanki. Sądzę, że powinien być on powtórzony w dalszym okresie ciąży, o czym zdecyduje lekarz prowadzący Panią.