Badanie poziomu progesteronu po poronieniu

Witam,Mam 30 lat i ze wzgl�du na wcze�niejsze poronienie zrobi�am badanie progesteronu - 21 dc (cykl 28 dni) i wynik 0,1 ng/ml oraz prolaktyny 9,49 ng/ml. Jak bardzo powinnam si� martwi� poziomem progesteronu, bo normy napawaj� przera�eniem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wynik wskazuje na bardzo niski poziom progesteronu, co zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki pod okiem specjalisty ginekologa lub endokrynologa.