Badanie RM głowy

Witam. Panie Doktorze bardzo proszę o ile to możliwe odczytanie mojego wyniku badania RM głowy, ponieważ idąc do szpitala na zabieg kardiologiczny dostałam go w ostatniej chwili. Zabieg kardiologiczny miałam z powodu AF. Badanie RM robiłam z powodu incydentów niedokrwienia mózgu /TIA/ co objawiało się nocną dezorientacją oraz zaburzeniami widzenia w jednym oku./falowanie obrazu ubytki w polu widzenia oraz incydent całkowitego zaniewidzenia. Obecnie jestem już po zabiegu izolacji żył płucnych, jednak prawie codziennie mam incydenty zaburzenia widzenia trwające ok.15-30 min. Co może być tego przyczyną/ Zaznaczam, że byłam przebadana przez lek .okulistę i nie stwierdzono przyczyn okulistycznych. Wynik badania MR Badanie MR mózgowia wykonano w trzech płaszczyznach prostopadłych w obrazach T1, T2 zależnych,FLAIR przed i po dożylnym wzmocnieniu kontrastowym. Badanie istotnie obciążone artefaktami, głównie ruchowymi Poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej płatów czołowych obustronnie - przy zgodnych danych klinicznych mogące mieć charakter pourazowy W polu szyszynki widoczna jest drobna struktura o płynowej IS, bez ewidentnych cech wzmocneinia kontrastowego o wym 5mm mogąca odp. torbieli Poza tym obraz mózgowia w granicach normy. Z góry bardzo dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani, Powinna Pani być pod stałą opieką zarówno lekarza kardiologa, jak i neurologa ze względu na przebyte TIA oraz obciążony wywiad kardiologiczny. Incydenty zaburzeń widzenia, o których Pani pisze, nie znajdują odzwierciedlenia w obrazie rezonansu, którego opis Pani przesłała. Torbiel szyszynki wymaga jedynie monitorowanie, gdyż w przypadku zwiększenia jej wymiarów może powodować zaburzenia w przepływie płynu mózgowo-rdzeniowego i w konsekwencji dawać objawy w postaci nudności, czy wymiotów. Proponowałabym udać się do lekarza neurologa w celu pogłębienia diagnostyki, gdyż objawów zaniewidzenia nie można bagatelizować, a najczęściej mają one podłoże niedokrwienne.