Badanie RTG kręgosłupa a ból żołądka

Mam 42 lata i siedzę w pracy po 12 godzin przy komputerze. Ostatni mocny ból okolic żołądka doprowadził mnie miedzy innymi do badania RTG kręgosłupa (na razie tylko odcinek dolny). Proszę o interpretację wyniku i czy te zmiany mogą prowadzić do takich objawów bólowych? "Spłycenie lordozy kr. lędźwiowego. Asymetryczna lumbulizacja S1- po stronie prawej dodatkowy staw międzypoprzeczny S1-2. Po lewej wyrostek poprzeczny S1 całkowicie wyizolowany z kości krzyżowej. Zwężenie tarczy m-kr L5-S1. Niewielkie zniekształcenie, sklerotyzacja brzegów i zostrzenie lub drobna osteofitoza konturów trzonów lędźwiowych, szczególnie 5 i S!"
42 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety, zgodnie z regulaminem naszego serwisu, nie odpowiadamy na pytania związane z interpretacją wyników badań. Proszę skonsultować swoje wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl