Badanie RTG płuc

Witam! Na badaniu okresowym mąż zrobił RTG płuc. Opis lekarza: "Pasmowate zagęszczenia w polu środkowym płuca prawego. Płuca bez zmian ogniskowych. Sylwetka serca w normie." Proszę o pomoc. Co jest mojemu mężowi?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Obraz radiologiczny płuc w podanym badaniu prawdopodobnie świadczy o zmianach zapalnych prawego płuca. Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza, gdyż ostateczne rozpoznanie można postawić jedynie w oparciu o wywiad i badanie lekarskie.