Badanie USG: czy moja ciąża rozwija się prawidłowo?

Witam,

według OM powinnam być 7,1 HBD, ale po badaniu USG okazało się, że pęcherzyk ma wymiar 25 mm, co odpowiada 6,6 HBD, zarodek o CRL 1,9 mm, pęcherzyk żółtkowy o śred. 3,8 mm, puls 110\min.
Czy powinnam się martwić? Poprzednią ciążą było puste jajo i czyszczenie w 9 tyg.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Bardzo często po badaniu USG i po pomiarze płodu okazuje się, iż jesteśmy w innym tygodniu ciąży. Dzieję się tak gdyż tydzień ciąży liczymy orientacyjnie od daty ostatniej miesiączki.

Przy badaniu USG jesteśmy w stanie podać dokładniej stwierdzić poziom zaawansowania ciąży.

W Pani przypadku jest wszytko w normie.

Pozdrawiam!