Badanie USG i puste jajo

Mam pytanie dotyczące wzrostu beta hcg.
2 dni temu beta wynosiła 57161, po 2 dniach 82890, wzrost około 45 %. Czy przy tak wysokiej becie wartość musi po dwóch dniach wzrosnąć o 66 %?
Czytałam, że przy takich wartościach przyrost jest już wolniejszy. Dodam, że to 6 tygodni i 2 dni od ostatniej miesiączki. Na usg nie widać zarodka, mam podejrzenie pustego jaja. Badany progesteron wynosi 21. Co mogą oznaczać takie wyniki?
Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Przyrost stężenia betaHCG jest u Pani w normie, wynosi bowiem prawie 50%. Nie musi Pani się tym niepokoić. Poziom progesteronu również jest prawidłowy. Wskazane jest jednak ponowne wykonanie badania USG po tygodniu lub dwóch, aby zweryfikować diagnozę pustego jaja płodowego. Dynamika wzrostu poziomu beta HCG nie jest wystarczającym kryterium rozpoznania tego stanu.
Pozdrawiam serdecznie!