Badanie USG macicy i endometrium

Badanie u USG macica o wym. 29,5 endometrium 6,2 mm obecność wolnego płynu w jamie macicy.Czy konieczne jest łyżeczkowanie ?

Elżbieta Rhone

Witam,
niestety nie podała Pani czy przyjmuje Pani HTZ. Jest to dość istotna informacja przy ocenie grubości endometrium. U kobiet nie przyjmujących hormonalnej terapii zastępczej grubość endometrium powinna być mniejsza niż 5 mm.