Badanie USG przy nadczynności tarczycy

Witam. Dzisiaj mialam badanie USG-nadczynnosc tarczycy.Bardzo proszę o interpretacje moich wyników.Oba płaty o niejednorodnej echogeniczności z licznymi słabo konturowanymi obszarami hypoechogenicznymi wielkości do 2.5 mm. W obu płatach tarczycy widoczne guzki normoechogeniczne z cechami zwyrodnienia torbielowatego-największy w płącie prawym o wym. 12x6mm.Sieć naczyniowa płatów bardzo bogata, unaczynienie guzkow skąpe, obwodowe. Mam 24 lata, proszę o odp.,bardzo się martwię czy guzki sa powazne

Witam serdecznie.
Guzki pęcherzykowe tarczycy są bardzo częstą dolegliwością. W większości mają charakter łagodny, nie mniej jednak wszelkie tego typu zmiany wymagają wykonania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej (BAC), która jednoznacznie określi ich charakter. W celu ustalenia strategii dalszego postępowania proszę zgłosić się do prowadzącego endokrynologa.