Badanie USG w 36 tygodniu ciąży i przedwczesne skurcze

Witam! Jestem w 35/36 tc. Na usg okazalo sie ze lozysko ma II/III stopien dojrzalosci. Przeplywy sa dobre, dziecko wazy 2500. Ze wzgledu na przedwczesne skurcze przedwczesne przyjmuje leki rozkurczowe. Zastanawiam sie czy to nie blad. Z tego co wiem to przy szybszym starzeniu łożyska ciaza powinna zostac rozwiazana wcześniej, a leki ktore biore maja na celu zapobiegniecie porodowi przedwczesnemu. Bardzo martwi mnie to łożysko.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Spokojnie. Warto, żeby dotrwała Pani jednak do 38 tygodnia. Wtedy poród będzie znacznie bezpieczniejszy - i dla Pani i dla dziecka. Dziecko będzie także większe, a płuca dojrzalsze, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko zaburzeń oddychania u dziecka po porodzie. Proszę zaufać lekarzowi. Powodzenia przy porodzie.