Badanie USG w 5 tygodniu ciąży

Witam. w 5tc 4d ciazy bylam na usg i dr stwierdzil pecherzyk ciazowy 10 mm z "drobnym"pecherzykiem zoltkowym...czy na tym etapie ciazy dr nie powinien podac juz konkretnego wymiaru tego pecherzyka? Troszke sie denerwuje:-(na kolejne usg umowilam sie,gdy skoncze 6tc i mam nadzoeje,ze bedzie widac serduszko...? Dziekuje za odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Wymiar na tym etapie jest jeszcze mało precyzyjny w stosunku do wniosków z niego wyciągach. Przy kolejnej wizycie lekarz z pewnością powie więcej o wymiarach zarodka.