Badanie usg w ciąży - lokalizacja łożyska

Chciałabym zapytać, co znaczą badania? Jestem w 6 miesiącu ciąży i zrobiono mi badanie usg. Nurtują mnie 2 rzeczy. Przede wszystkim badanie łożyska - lokalizacja łożyska: ściana tylna, dno macicy i drugie, struktura łożyska: niejednorodna. I chciałabym się dowiedzieć, co to oznacza, ponieważ w pierwszej ciąży nie miałam takich wyników. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Lokalizacja łożyska jest prawidłowa - właśnie powinno się znajdować na ścianie tylnej blisko dna macicy. Drugie pytanie - jest to określenie dojrzałości łożyska - według skali Grannuma, stopień I w tym okresie ciąży jest normą.

Serdecznie pozdrawiam!