Badanie we wczesnej ciąży

Witam, mam 28 lat.
Termin ostatniej miesiączki to 24.10., pozytywny wynik testu owulacyjnego - 06.11., termin ostatniego stosunku w czasie dni płodnych - 07.11. Test ciążowy wykonany 23.11. - wynik pozytywny. Dzisiaj, tj. 26.11. byliśmy u lekarze, który stwierdził "lekko rozpulchnioną" macicę. Badanie USG-dopochwowe-wykazało mały pęcherzyk ciążowy. Lekarz nie wskazał, który to tydzień wg wyniku usg, ustalił go jedynie na podstawie daty ostatniej miesiączki na "skończony 4 tydzień" - wg moich obliczeń to chyba połowa 5?

Czy na podstawie wyniku usg lekarz nie był w stanie określić tygodnia ciąży? Ponadto nie zalecił przyjmowania żadnych witamin prócz -w dalszym ciągu- kwasu foliowego. Zalecił jedynie kolejną wizytę 17.12. Czy w tak wczesnej ciąży to rzeczywiście standardowa wizyta? Czy przebiegła ona prawidłowo? I czy termin następnej nie jest zbyt odległy?
Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!

Lekarz postąpił jak najbardziej prawidłowo. Jeśli pęcherzyk ciążowy był widoczny w USG to rzeczywiście jest skończone 4 tygodnie. W grudniu będzie można ocenić czy zarodek dobrze się rozwija. Kwas foliowy jest zalecany do 16 tygodnia ciąży, natomiast witaminy może Pani przyjmować, jednak nie są one obowiązkowe.

Z poważaniem