Bakterie na żołędziu - jak się wyleczyć?

Witam! Moja przygoda ze zmianami skórnymi zaczęła się około 6 lat temu. Podczas antybiotykoterapii, która trwała dość długo, tzn. jakieś 2 miesiące, wdało mi się zakażenie na żołędziu. Lekarz dermatolog-wenerolog przepisał mi maść, po której stan się pogorszył, a następnie znów antybiotyk, żeby odwrócić skutki działania maści. Od tamtej pory moja przygoda ciągnie się do dziś. Byłem już u wielu lekarzy specjalistów - dermatologów, wenerologów, urologów i androloga - każdy twierdzi, że tam wszystko jest w porządku. Dostałem masę maści i leków, takich jak: K***, T***, O***, T***, C***, P***, P***. Jednak moim zdaniem, tak nie powinien wyglądać naskórek na żołędziu, więc uparłem się, żeby zrobić wymaz z napletka i cewki moczowej. Po badaniach wyszło, że mam bakterię enterococcus faecalis grupa D HLAR przyrost +++. Mój aktualny lekarz powiedział, że to nie jest przyczyną tych zmian na skórze i też zapewnia mnie, że wszystko tam jest ok, nie widzi żadnej patologii na żołędziu i że tej bakterii można nie leczyć, ale skoro chcę, to przepisał mi wg antybiogramu A*** i maść F***. Kazał stosować przez 7 dni to i to. Mówił także, że zostałem już tak przeleczony, że nie możliwe jest żeby tam coś było, że to ja już sam sobie to nabiłem do głowy. Nie wiem już sam, ręce mi opadają. Lekarze mówią, że skóra wygląda dobrze i nie ma żadnej patologii w tym miejscu. Sam już nie wiem, czy za bardzo wbiłem sobie do głowy tę chorobę skórną, czy rzeczywiście nic tam nie ma? Miałem także dolegliwości, takie jak ból jąder, główki penisa i pieczenie podczas oddawania moczu. Urolog stwierdził zapalenie gruczołu krokowego. Przepisał mi T*** i obecnie jest dobrze, tylko ten ból w żołędziu pozostał i co jakiś czas czuję takie bolesne "pulsowanie". Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz - wg antybiogramu ta bakteria jest wrażliwa na ampicylinę, a doktor przepisał mi antybiotyk, w składzie którego jest amoksycylina. Czy to dobry wybór? Nie znam się, dlatego chciałbym zapytać Państwa, czyli osób, które są biegłe w tym temacie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Konieczne jest dokładne obejrzenie prącia, m.in. pod dermatoskopem, które pozwoli ustalić przyczynę nierównej powierzchni żołędzia.

Wspomina Pan, że konsultował się już z wieloma specjalistami, którzy nie zauważyli żadnych odchyleń od normy w badaniu przedmiotowym.

Ostatecznym badaniem mogącym udzielić odpowiedzi na pytanie jest posiew z cewki moczowej, co zdążył Pan już zrobić. Wynik jednak nie jest niepokojący. Wyhodowana bakteria nie powoduje zmian skórnych. Wchodzi także w skład flory naturalnej, stąd brak chęci ze strony lekarza do wypisania recepty.

Amoksycylina jest następcą ampicyliny, cechującą się lepszymi właściwościami farmakokinetycznymi.

Reasumując, na podstawie Pana opisu wynika, że specjaliści mają rację. Zmiany mogą mieć charakter wtórny do infekcji grzybiczej i nie wymagać leczenia.

Ze względu na stałe przyjmowanie antybiotyków i leków przeciwgrzybiczych warto zacząć przyjmować preparaty służące do odbudowania naturalnej flory bakteryjnej lub pić kefiry i jogurty w zwiększonych ilościach.

Pozdrawiam