Bakterie w badaniu nasienia a bezpłodność

Witam, od roku staramy się z mężem o dziecko - bezskutecznie. Mąż robił badanie nasienia i tragedia. "OCENA MAKROSKOPOWA: Objętość 0,3 ml norma od 1,5 ml (powtórzone 3 razy) pH 6,0 norma od 7,2 Barwa opalizująca OCENA MIKROSKOPOWA: W preparacie znaleziono pojedyncze, nieruszające się plemniki Preparat bezpośredni: erytrocyty św. 0-2 w polu widzenia dość liczne bakterie w polu widzenia" Czy to oznacza bezpłodność? Czy bakterie da się skutecznie wyleczyć? Czy mogą one obniżać objętość?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zarówno choroby weneryczne jak i stany zapalne w obrębie narządów płciowych mogą doprowadzić do bezpłodności. Nie oznacza to jednak, że taki stan nie może się cofnąć. U części mężczyzn jakość nasienia poprawia się po zastosowaniu odpowiedniego leczenia i stylu życia (zerwanie z paleniem papierosów, piciem alkoholu, eliminacja stresu, zastosowanie zdrowej, bogatej w witaminy i minerały diety). Warto również wyeliminować inne przyczyny męskiej niepłosności

Lek. Daniel Lewczak Urolog

Witam
Wynik badania który Pani przedstawił praktycznie wyklucza posiadanie potomstw w obecnym stanie. Samo wyleczenie infekcji nie przyniesie aż tak zdecydowanej poprawy. Pan mąż partner wymaga specjalistycznych badań i dalszej diagnostyki. Pozdrawiam