Bakterie w moczu w ciąży

Witam. Jestem w 20 tygodniu ciąży i tydzień temu miałam zlecone przez lekarza prowadzącego badanie na posiew moczu, ponieważ w badaniu ogólnym moczu występują liczne bakterie, a białko wynosi 0,09%. Wykryto u mnie bakterię e-coli. Prosiłabym o interpretację mojego wyniku, tj. 10*5 cfu/ ml. Oczywiście mam dobrany odpowiedni antybiogram, ale mój lekarz powiedział mi, że jest to norma i nie wymaga to leczenia antybiotykami. Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Taki wzrost bakterii przy pobraniu metodą środkowego strumienia (zebrany do pojemnika na mocz) wskazuje na zakażenie i wymaga leczenia, zwłaszca u kobiet w ciąży. Oczywiście istnieje ryzyko tzw. skażenia próbki przy niewłaściwym jej pobraniu (bez odpowieniego umycia wcześniej okolicy krocza), gdyż bakterie te wystepują w jelicie grubym.

Może Pani skonsultować to z innym lekarzem. Myślę, że w przypadku wątpliwości nie warto ryzykować rozwoju zakażenia.

Pozdrawiam