Bardzo bolące piersi - czy to może być rak?

Witam. Jestem dziewczyną i mam 18 lat. Wczoraj zaczęło mnie tak dziwnie pobolewać w okolicach prawego sutka zaczęło się to wieczorem. Dzisiaj jest kolejny dzień i znowu zaczęłam odczuwać taki ból. Nie wiem jak dokładnie opisać ten ból. Nie jest on mocny, ale tak jakby piekący momentami. Żadnego wycieku nie mam. Ani żadnych zmian na skórze. Nie jestem pewna, ale chyba żadnego guzka nie odczuwam w tym miejscu. Czuję się dobrze. Bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. Najprawdopodobniej jest to zwykle niegroźny nerwoból lub też ból związany z zaburzaniami hormonalnymi, które bardzo często występują u nastolatek. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać dłuższy czas bądź ulegną nasileniu, doradzamy wizytę u lekarza.