Bardzo boli mnie pierś i mam wyciek z sutka - co to może być?

Mam 22 lata i jestem studentką. Od 2 dni boli mnie prawa pierś. Ból sprawia mi noszenie biustonosza i nawet lekki dotyk. Ból odczuwam bardziej w brodawce niż w całej piersi, lecz cała piers jest nabrzmiała. Po naciśnieciu ukazała się malutka kropelka jakiejś dziwnej substancji (kolor kremowy). Ta sytuacja zdarzyła się pierwszy raz. Co to może być?

Witam serdecznie.

Ból piersi to częsta przypadłość kobiet w wieku rozrodczym. Może być związany z zaburzeniami hormonalnymi, napięciem przedmiesiączkowym lub może być spowodowany problemami z kręgosłupem lub podrażnieniem mięśni międzyżebrowych. Ze względu na jednostronne umiejscowienie bólu + wyciek z piersi proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie.