Bardzo chcę schudnąć. Jak to zrobić?

Mam 179 cm wzrostu i ważę w zaokrągleniu 60 kg. Chciałabym jakoś dość szybko schudnąć, tak 7-8 kg. Błagam, dajcie mi jakąś dietę!
ponad rok temu

Witam,

Stanowczo odradzam Ci dietę odchudzającą.
Przy obecnej masie ciała, wieku i wzroście jest ona niewskazana.
Ciągle się rozwijasz, a do tego procesu Twój organizm potrzebuje energii i składników odżywczych.
Piramida Zdrowego Żywienia dostępna jest pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Powinnaś zadbać o/(zasada 5 U wg. Prof. dr hab. Stanisława Bergera):
1. Urozmaicenie – spożywanie różnorodnych produktów do każdego posiłku
2. Umiarkowanie - jedzenie według potrzeb i utrzymanie optymalnej masy ciała
3. Uregulowanie – stała ilość i częstotliwość posiłków w ciągu dnia
4. Unikanie - nadmiaru: tłuszczu, cukru, soli, alkoholu
5. Uprawianie - sportu, systematyczne ćwiczenia, codzienne spacery
plus
6. Uśmiechanie się – uśmiech to zdrowie! :)
Optymalna ilość posiłków to 5 dziennie.

Pamiętaj, aby o wszystkich działaniach informować rodziców.

Pozdrawiam