Bardzo krótkie miesiączki

Mam jedno pytanie. Od jakiegoś czasu mam bardzo krótkie i skąpe miesiączki (około 2 dni), a do tego krew ma ciemny kolor (z grudkami). Miesiączki mam regularne, ale martwi mnie ich długość. Tak właściwie to byłam u ginekologa i ten powiedział mi, że wszystko jest w porządku i że to teraz pewnie taki " mój urok " ale ja jakoś boję się, że może coś jest jednak nie tak.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam!

Zaburzenia miesiączkowania w postaci zbyt skąpych krwawień rozpoznaje się, gdy trwają krócej niż 1-2 dni, a ilość wydalanej krwi jest mniejsza niż 30ml. Krwawienie przyjmuje wówczas raczej formę plamienia.
2-dniowe miesiączki nie powinny Pani niepokoić.

Jeżeli jednak krwawienia będą się zmniejszać i trwać krócej (z Pani opisu zrozumiałam, że kiedyś były bardziej obfite i dłuższe) należy skontaktować się z lekarzem. Przyczyną skąpych, krótkich miesiączek może być między innymi zbyt mała produkcja hormonów płciowych przez jajniki.